החלפת צמיגים

כיוון פרונט ממוחשב
8 בנובמבר 2018
כיוון פרונט ואיזון גלגלים
9 בנובמבר 2018

החלפת צמיגים

החלפת צמיגים

נקודת המגע עם הכביש, של כל כלי הרכב באשר הם (או לפחות רובם הגדול) הינה הגלגלים או למעשה – הצמיגים. גם הרכב הממוצע וגם הרכב הכי יקר ויוקרתי בעולם זקוקים לצמיגים ובמקרה שישנה איזו תקלה או ליקוי, זה יכול ליצור בעיה. החלפת צמיגים חייבת להיעשות אך ורק במקום מקצועי ואמין, ללא פשרות.

החלפת צמיגים וכיוון פרונט

עם הזמן, ובמיוחד אם לא מבצעים פעולה חשובה שנקראת איזון גלגלים או כיוון פרונט ממוחשב, הצמיגים נשחקים בקצב מהיר. אם החלפתם צמיגים שנשחקו ("נאכלו") בצורה לא סימטרית, מה שקורה זה שההגה ימשוך לכיוון מסוים. זו נסיעה לא בטוחה, לא נעימה וגם לא נוחה. אם הגלגל של הרכב נמצא בזווית, כלומר ישנה סטייה, חשוב לטפל בכך.

האם ייתכן שהחלפתם את משולשי הגלגל, את בולמי הזעזועים או אולי חלקי פרונט ועדיין הנסיעה לא חלקה או שההגה מושך? אין ספק – הרכב שלכם זקוק לטיפול מיידי! מחלקת כיווני הפרונט שאנו מעמידים לרשותכם תעניק טיפול מקצועי ואמין לרכב שלכם. החלפת צמיגים פגומים בצמיגים מעולים ותקינים, איזון גלגלים וכיוון פרונט. הצעדים הללו חיוניים לבטיחות. הצעדים הללו ימנעו המשך שחיקה מהירה של הגלגלים. הטיפול נעשה בשילוב אמצעים משוכללים, מחשבים ובדיקות של סנסורים רגישים.

החלפת צמיגים בתדירות נדרשת

גם כאשר הפרונט מאוזן והכול נראה תקין, חיוני לבדוק מפעם לפעם את מצב הצמיג. צמיגים שחוקים מדי מהווים סכנה. שחיקת הצמיגים הולכת וגוברת ככל שהנסיעה מהירה יותר ואם תנאי הדרך אינם אופטימליים. את הצמיגים צריכים להחליף בכל שלוש או ארבע שנים וזאת כדי שהנסיעה תהיה יציבה יותר, כדי שמרחק הבלימה לא יהיה ארוך מדי וכדי שיהיה אפשר לעצור בבטחה גם בתנאי דרך חלקלקים, למשל כאשר הכביש רטוב. שמרו על עצמכם, שמרו על בטיחותכם, מעת לעת בדקו את מצב הצמיגים ואם צריך – מחליפים!

אולי יעניין אותך: